Календар підготовки до СДМ


Покроковий розклад програми


Березень 2015 року :

Перші два кроки, які пропонуємо пов’язані з усвідомленням того, що у спілкування зі світом, так само, як з Богом, ми вступаємо в спільноті і через приналежність спільноті. Тільки через спільнотові відносини ми можемо стверджувати ту любов, яка засвідчує наявність Бога серед нас. Мусимо досконало розуміти, чим є спільнота, навіщо вона нам, а ми їй, як її будувати. В наступному кроці отримуємо орієнтири для нашої спільної подорожі: говоримо про молодь, яка хоче бути разом, про з’їзди і фестивалі, про молодіжний з’їзд Українська молодь Христові, що повстав за ініціативою Митрополита Андрея. Про Світові Дні Молоді.

1. «Не полишу вас сиротами – прийду до вас»: християнська спільнота – запорука успішності життя во Христі.
2. «Ми всі є мандрівниками, що долають шлях до єдиного вогнища» (А. де Сент-Екзюпері): молодіжний рух до поєднання: Митрополит Андрей і рух Українська молодь Христові, всеукраїнський молодіжний з’їзд Вітер На-Дії, Іван Павло ІІ засновує Світові Дні Молоді.


Квітень 2015 року :

Христос кличе Апостолів, Апостольский заклик збирає Церкву, Церква збирає дітей Божих з усіх кінців землі. Покликання, яке надає сенс життю і створює мирні братерські відносини, - це покликання до вічного життя во Христі. Щаслива та молодь, яка відгукнулася на голос Церкви. Велетень Святитель Митрополит Андрей кличе українську молодь до вірності Христові. Великий Вселенський Святитель кличе молодь усього світу бути разом во Христі.

1. Покликані до здійснення надії (чування з приводу Дня Молоді в Квітну Неділю): молодь шукає шляхи до щастя; примари світських заманливих обітниць і надійність нового життя, дарованого Богом.
2. Покликані до нового життя (спільне Великоденне святкування): що значить бути християнином сьогодні? Стилістика молодіжного християнського життя. Перемагати всі негаразди любов’ю і Божою присутністю в наших спільнотах.


Травень  2015 року:


Наступні три зустрічі (включаючи червень місяць) присвячені поглибленому розумінню тих гасел, які Папа Франціск запропонував молоді усього світу у якості засобів підготовки до світової зустрічі. Роздумуючи над ними, відкриваючі їх сутність, приймаючи їх як стилістику свого життя, молодь віднаходить стежку для повноти само здійснення і разом з цим – до щастя.


1. Покликання до солідарності: "Блаженні вбогі" – стати плече в плече зі слабшим означає засвідчитись сильним, не лякатися розділити хліб зі злидарем означає засвідчити себе багатим; бути солідарним з тим, хто потребує помочі, означає засвідчити себе людиною, сотвореною на образ і подобу самого Бога.
2. Покликані до святості:  "Блаженні чисті серцем" – чистота серця є чистотою намірів, прагнень, мотивацій, перспектив та відносин; чистота серця є умовою для здатності любити; чистота серця є умовою непомильності у виборі покликання і успішності в реалізації свого життя; чистота серця є віддзеркаленням Найвищого і відкриттям усіх тайн і Таїнств.
(друга травнева зустріч може бути здійсненою у тракті однієї з травневих прощ – Унівської, Крехівської, Гошівської, якщо за домовленістю з організаторами прощі ви йдете всією спільнотою)


Червень  2015 року:


1. Покликані до милосердя: "Блаженні милосердні" – навчитися відгукуватися в любові, відповідати любов’ю на любов і на ненависть, навчитися жити без осуду, приймати кожного, хто виходить назустріч таким, яким він є, бо саме таким він посланий до тебе Богом по любов; прийняти на себе біль і розчарування – причаститися Христові на хресному шляху; не відвертатися від потребуючого, але активно їх шукати і йти їм назустріч; знайтися у християнській жертовності – це знайтися в любові.


Липень  2015 року:


Підкріплені підготовкою, яка відбулася в попередні місяці, створюємо модель майбутнього СДМ 2016 у Кракові через з’їзд «Вітер На-Дії»у Львові, на який з максимальною активністю рухаємося з усієї України. В тракті з’їзду маємо час на підведення підсумків і корекції нашої програми, налагоджуємо зв’язки в перспективі подальших спільних дій. Такі самі підсумки і пов’язані з ними подальші дії можемо створити і під час Всеукраїнської молодіжної прощі до Зарваниці. 

     1.       Всеукраїнський з'їзд "Вітер-на-дії"
     2.       Всеукраїнська молодіжна проща до Зарваниці.


Серпень  2015 року:


Враховуючі, що серпень є завершенням канікулярного періоду для ліцеїстів та студентів, програмних зустрічей не проводимо. Але можемо скористатися з прощ, які відбуваються наприкінці серпня, щоби в спосіб, аналогічний травневому, оживити в пам’яті програмні зустрічі і налаштувати молодь на активну роботу від початку вересня. В регіонах та екзархатах так само можемо провести виїзди або прощі до місцевих святинь з наміром оживлення підготовки до СДМ 2016 і налаштування спільнот на плідну подальшу працю.


Вересень  2015 року:


Матчине обличчя України. Досліджуємо особливості регіонів.
1. Українець і його історія: наявність двох історій українського буття: історія успіхів і їх руйнації, перемог і зрад, героїчних втрат, загибелі найкращих, свавілля, боротьби за владу, розчарувань і поразок – і водночас історія встановлення Божого закону і отримання благодаті Христової, історія спасіння і звільнення через віру в Христа, історія духовних подвигів і героїчності подвижників, поетів і лицарів духа. Яку історію вибираємо собі як нашу власну? Слід кожної з «двох історій» на обличчю мого регіону: пам’ятники боротьби за українську духовність, українську культуру і українське суспільство.
2. Закон і благодать українського життя: від Володимирового хрещення віковічний закон України: Церква формує громадянина, громадянин формує державу. Наслідки колоніальної контуженості в ментальності сучасних українців: держава формує громадян, громадяни формують церкву на вподобі клубу за духовними інтересами. Як долати колоніальний менталітет і відновлювати історичну українську ментальність? Звертатися до спадщини велетнів духу («Слово о законі і благодаті» Митр. Іларіона, «Руська правда» Мономаха, Конституція Пилипа Орлика, «Як будувати рідну хату» Митрополита Андрея Шептицького, «Заповіт» Патріарха Йосифа Сліпого). Навчитися жити за зразками, заповіданими Велетнями Духа.


Жовтень  2015:


Україна – Матір, яка єднає 
1. Матчина мудрість України: Софія Київська – собор і спільна скарбниця цілісної і неподільної України.  Оранта «Стіна Непорушна» - захисний знак з Неба на всі часи. Йдемо через віки, тримаючись матчиної руки Богородиці. Українські святині, світі місця і пам’ятники історичних святинь (з наголосом на святині даного регіону).  Прочанський дух українського благочестя.
2.Українська родина, споріднена у святині: Наша пропозиція до наших українських родичів, що живуть по сусідству, наша пропозиція до світової родини народів: прийдіть і подивиться і радуйтеся з нами. Ділитися святинею, ділитися вірою, ділитися життєвою силою, ділитися Вічною Долею. Українська вірність в любові.


Листопад 2015 року:


Нехай будуть єдині

1. Будуємо дім на надійній основі: спільне добро українців – цінності, які єднають. Що то є «християнські цінності» і чим вони відрізняються від так званих «загально людських»? Хрест, спільнота, родина, гідність і права особи в українському вимірі. Цінності, які перевищують цінність життя: чого ми не віддамо і не відречемося ніколи?

2.Українська молодь перед обличчям Вічності (на підставі соціального вчення Митрополита Андрея): якою будувати нашу спільну українську хату? Наш взірець – Царство Боже, Небесний Єрусалим: які конкретні риси розпізнаємо, щоби будувати вже тут і тепер? Українська мрія і український проект, який передамо нащадкам.



Грудень 2015 року :


Вічність у хаті: український Богом освячений звичай
1.Радіти і плакати разом: український стиль життя, як найкращий дар Богові для освячення; радість, яка перемагає смуток і дає втіху серед земних негараздів; «світло світить в темряві і темрява його не огорнула» - святкуємо події християнського життя; весела духовність української молоді; повнота життя: разом працюємо, разом молимося, разом святкуємо, разом бавимося.

2. Христос посеред нас: Християнський стиль життя: як християнство преобразило и доповнило віковічні українські традиції; християнський стиль життя освячує буденність і святкування і кличе до поєднання у вселенській (католицькій) спільноті; християнське освячення традицій, яке поєднує в любові, і забобонні звичаї, що руйнують і роз’єднують .  Берегти присутність Христа серед нас, потурбуватися, щоби буденність і свята не спустошилися («все є, але Христа не має»).




Січень  2016 року:


Січнева зустріч, враховуючи канікули і святкові відпустки,  відбувається ближче до святкування Богоявлення. Вона є перехідною до останнього етапу підготовчого подорожування до СДМ. Тому варто підготувати її і провести в стилі ділення враженнями після свят і думками про те, як практично були задіяне або не задіяне все те, що було набуто під час підготовчих зустрічей. Треба оглянути пройдений шлях, виділити те, що найбільш запам’яталося і вплинуло на життя. Створюємо проект більшої ефективності подальших зустрічей і посвячуємо свої наміри і всіх нас Богові і Божій Матері на останній етап нашого руху до СДМ 2016.


     1.       «INSTAURARE OMNIA IN CHRISTO» - Відновити все во Христі: історія гасла і роздум над ним в перспективі підготовки СДМ 2016. Підведення підсумків пройденого шляху підготовки і його практичної реалізації: що вдалося, що не вдалося, що треба зробити для побільшення інтенсивності. Підготовка до СДМ 2016 в її емісійному аспекті: готуючись кликати і кличучи готуватися.




Лютий  2016 року:


«Прочани ми ц цьому світі – батьківщина наша на Небесах»

Враховуємо, що в лютому ми святкуємо Стрітення – день богопосвячених осіб, також і річницю Небесної Сотні. Тому наші зустрічі скеровують нас на здобуття глибинного духовного розуміння понять руху, розвитку і подвигу, героїзму і самопожертви (посвяченості. Особливий наголос робимо на духовно-культурній українській особливості сприйняття геройства та монашеского подвигу, на обудженні особистих покликань до посвяченості життя.
1. Рух, розвиток і подвиг: виявляємо спільні моменти понять; рух, розвиток і подвиг в особистому життю, що зумовлює і допомагає, що гальмує і перешкоджає; рух, розвиток і подвиг в життю спільноті і суспільства, також держави – що зумовлює і допомагає, що гальмує і перешкоджає; хто такий «homo viator»? особиста відповідальність кожної людини за свій рух, розвиток і подвиг. Віддати життя: Небесна сотня і монашество. Богопосвячене життя – рух, розвиток і подвиг у найвищій мірі.
2. Українська традиція богопосвяченого життя. Монастирі України і їх історичне і культурне значення для цілої країни і кожної окремої людини. Монастирське життя – запорука стабільності і життєздатності нації. Як віднайти себе середи покликаних до подвигу, як віднайти себе середи богопосвячених? Герої не вмирають!



Березень 2016 :

Завдання березневих зустрічей максимально налаштувати молодь до місійності:оскільки підготовка до СДМ 2016 добігає кінця, актуальним стає , щоби кожний учасник знайшовся поділитися здобутим і покликати до Світової зістрічі тих ровесників, які вагаються або є інертними, або взагалі нічого не знають. Цей заклик повинен бути підготовленим так, щоби це було би не запрошенням до цікавого святкування або екзотичної ексклюзивної події, але стало керигмою і проголошенням Христа, закликом до прийняття Євангельскоої благовісти.

1."Ви є світлом світу": світочі української духовності і культури, які відзначилися героїчним несенням своїх натхнень аж до пожертви життям (Нестор Літописець, Григорій Сковорода, Тарас Шевченко, Леся Українка, Василій Стус). Світло Митрополита Андрея Шептицького, Патріарха Йосифа Сліпого, Блаженнійшого Любомира Гузара.  Бути достойним спадкоємцем великої спадщини.
2. «Світло Христове просвіщає всіх». Народність українських світочей: життя, як дар для всіх. В Україні немає «зайвих людей» - ми єдиний рід і спільнота співпричетних – ми єдина Київська Церква. Відповідальність за брата і сестру в серці кожного українця. Захищати і просвічувати – сутність нашого життя во Христі. «Поклич в дорогу тих, хто стоїть осторон – поділись життям, як хлібом – поділись здобутою радістю!»




Квітень 2016 року :


«Бог не є Бог мертвих, але Бог живих»
Квітнева зустріч проходить в атмосфері квітної Неділі (Дня молоді) і Великодніх святкувань. Тому вона максимально мусить налаштувати молодь на те, що до майбутньої загальносвітової зустрічі вони йдуть не самі. Кожний з них є делегатом своєї родини, своїх попередників, вчителів, тих, хто причинився до становлення особистості. Ми приведемо до світової зустрічі весь свій нарід. У цьому велич нашої молодіжної відповідальності.



     1.       «Батьківський Заповіт у нашому життю»: заповітні листи світочів української культури і духовності: «Повчання» Володимира Мономаха, «Заповіт» Шевченка та інші заповіти поетів і героїв. Заповіт Митрополита Андрея Шептицького (Лист до молоді, 1932 року) і заповіт Патріарха Йосифа. Завдання: актуалізувати заповіти у своєму життю. Свято є там, де всі поєдналися – виконаний Заповіт є умовою нерозривної єдності поколінь во Христі.
     2.   «Не спи моя рідна земля! Прокинься, моя Україно!»: особиста відповідальність за входження всіх українських поколінь до світової спільноти саме через мене. Створення листа до Попередників. Наш український дар світові: духовність, культура, спілкування.




Травень  2016 року:

Повернення з Емаусу
Так само, як учні, які втікали з Єрусалиму, зустріли Христа, який вияснив їм все, чого вони не розуміли, після того повертаються до Єрусалиму, до спільноти учнів Христових, до постійного перебування у спілкуванні з Воскреслим, так само і ми на останніх кроках нашої підготовки повністю перетворюємо той шлях, що ми пройшли у молитовну зустріч з Христом. Останні три зустрічі є прикінцевою «школою молодіжної молитви», яка торує дорогу до безпосередньої зустрічі з молоддю усього світу і відкриває передсмак того, що буде головним в цій зустрічі: поєднатися з Богом в планетарній спільноті юних і через то освятити наше майбуття.

1.Молитва - це зустріч і радість. 
2.Молитва - це подорож.



Червень  2016 року:


1.Молитва – це відкритість нічим не обтяженого духа, чистота серця і милосердя: повторюємо настанови Папи Франциска, які він нам давав на протязі минулих підготовчих років і єднаємося з ним в молитві.
2. Українець перед обличчям Світової християнської спільноти: з чим ми йдемо на СДМ? Створення символічного українського дарунка для молоді Планети Земля – особистого дару, спільнотового дару, загальноукраїнського дару. Київська Церква у вселенському соборі Церков – Київська Церква це Я_І_ТИ: несімо юну Київську Церкву у світову спільноту юних.




Немає коментарів:

Дописати коментар